Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA WIELKANOCNA, 15.04.2018

Data: 14 kwiecień 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 879

I. Sprawy bieżące
1. Dziś rozpoczyna się 10 Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Na zakończenie Mszy św. możemy podejść do wystawionych koszyczków i zabrać do domu kartkę z zaznaczonymi wersetami Listu do Rzymian i Księgi Przysłów. Po powrocie do domu otwórzmy rodzinne Pismo święte i każdy w najgłębszym skupieniu i powadze niech odczyta sobie otrzymany dzisiaj tekst. Niech on posłuży jako rzedmiot medytacji w codziennej modlitwie i w rachunku sumienia przez cały rok. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. Także w środę wieczorem odprawimy Mszę św. dziękczynno-pożegnalną w intencji Ks. Edwarda, który z dniem 16 kwietnia przechodzi z naszej parafii na probostwo do Parafii MB Częstochowskiej w Skawicy.

3. W przyszłą niedzielę 22 kwietnia br. wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem. Prosimy każdego, kto jest otwarty na człowieka cierpiącego o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby hospicjum.

4. Są jeszcze dwa wolne miejsca na organizowaną przez naszą parafię samolotową pielgrzymkę szlakiem Sanktuariów Maryjnych Francji i Hiszpani w dniach 12-19 czerwca 2018r. Koszt 3290zł. Szczegóły na tablicy ogłoszeń lub w zakrystii. Zapisy w kancelarii parafialnej.

5. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach zaprasza kolejny raz naszą wspólnotę parafialną na podjęcie modlitewnego czuwania podczas nocnej Adoracji w dniu 26 kwietnia 2018r. tj. z czwartku na piątek. Chętni na wspólny wyjazd proszeni są o zapisywanie się w zakrystii do następnej niedzieli tj. 22 kwietnia. Koszt wyjazdu 10 zł.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Stanisława Cholewę z ul. Ubocz
Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót