Ogłoszenia parafialne

II NIEDZIELA WIELKANOCNA CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, 08.04.2018

Data: 7 kwiecień 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 985

I. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Dzień Świętości Życia

II. Sprawy bieżące:

1. Dzisiaj przeżywamy Drugą Niedzielę Wielkanocną i początek 74 Tygodnia Miłosierdzia pod hasłem: „Mocni w Duchu Świętym”. Sami doświadczając zmiłowania Bożego, możemy jeszcze bardziej żyć miłosierdziem i wysławiać Miłosiernego Ojca oraz wykonać konkretny czyn miłości – wsparcie dla potrzebującego człowieka. Chrystus nas zachęca: „Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny”.
Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a w przyszłą niedzielę dzieci. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na prace remontowe drugiej części ogrodzenia wokół kościoła wraz z kamiennymi stacjami Drogi Krzyżowej.

2. W poniedziałek Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, a zarazem Dzień Świętości Życia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00 wszystkich, którzy podejmują duchową adopcję dziecka poczętego. Deklaracje dla podejmujących duchową adopcję są wyłożone na półce przy gazetach, proszę je zabrać, wypełnić i złożyć do koszyczka w poniedziałek 9 kwietnia.

3. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, a w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W czwartek nabożeństwo i Msza św. o św. Janie Pawle II i możliwość ucałowania jego relikwii. W piątek zapraszamy na modlitwy w intencji naszej Ojczyzny: o godz. 18.00 Różaniec, a potem Msza św. z kazaniem.

4. Starosta Tatrzański, Burmistrz Miasta Zakopane, Dziekan Dekanatu Zakopiańskiego oraz Zespół Szkół Budowlanych w Zakopanem zapraszają młodzież wraz z pocztami sztandarowymi, przedstawicieli organizacji i zakładów pracy oraz gości i mieszkańców Zakopanego na uroczyste obchody poświęcone pamięci ofiar Golgoty Wschodu. Uroczystość rozpocznie się Mszą św. w Sanktuarium Najśw. Rodziny w środę 11 kwietnia 2018 r. o godz. 12.00. Po Mszy św. przemarsz na cmentarz przy ul. Nowotarkiej, gdzie będzie druga część uroczystości.

5. We wtorek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym odbędzie się spotkanie osób zainteresowanych wyjazdem dzieci i mlodzieży na kolonię do Sopotu.
W czwartek o godz. 17.00 w sali domu parafialnego będzie spotkanie rodziców młodzieży z klas III gimnazjum przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

6. Dyrekcja Przedszkola Sióstr Felicjanek wraz z Gronem Pedagogicznym zaprasza na spektakl teatralny w wykonaniu przedszkolaków pt. „Taka była Matka Angela”. Przedstawienie odbędzie się 12 kwietnia br. o godz. 15.30 w sali teatralnej przy parafii.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót