Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zmartwychwstania 01.04.2018

Data: 31 marzec 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 1345

1. Alleluja, Jezus żyje! Wszystkim Parafianom, Gościom, Turystom i Wczasowiczom – życzymy: Błogosławionych, pełnych Bożej radości i chrześcijańskiej nadziei świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
Po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw.
Nieszpory Wielkanocne o godz. 18.30

2. W Poniedziałek Wielkanocny, Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. Składka jutrzejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

3. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 15.00. Także w tym tygodniu pójdziemy do chorych z posługą kapłańską.
W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Przyszła niedziela – to Niedziela Miłosierdzia Bożego, uroczystości odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Główne Msze św. są o godz. 10.00 i 12.00.
W Święto Miłosierdzia Bożego uroczystości odpustowe w Parafiach: Zakopane – Cyrhla (suma o godz. 11.30) i Zakopane – Chramcówki (o godz. 12.30). Nowenna przed uroczystością Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 15.00

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Mikołaja Rafałko z ul. Zborowskiego
Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót