Ogłoszenia parafialne

V NIEDZELA WIELKIEGO POSTU, 18.03.18

Data: 18 marzec 2018, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1699

I. Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP

II. Sprawy bieżące
1. Serdecznie witamy w naszej Parafii O. Prof. Pawła Mazanka – Redemptorystę, który będzie głosił nauki rekolekcyjne w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w oparciu o Całun Turyński. Dzisiaj nauki na wszystkich Mszach św. i na nabożeństwie Gorzkich Żali, natomiast w poniedziałek i wtorek nauki rekolekcyjne na Mszy św. o godz. 6.30, 8.30, 15.00 i 19.00. Informujemy, że w dniach rekolekcji Mszy św. o godz. 7.00 nie będzie! We wtorek dzień spowiedzi od 6.30 – 10.00; 15.00- 17.30; 18.00-19.30. Znajdźmy czas i weźmy wszyscy udział w rekolekcjach i w spowiedzi św.
Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Taca na Gorzkich Żalach z tej i przyszłej niedzieli przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie dzieci, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo.

2. We wtorek spotkanie Apostolstwa Dobrej Śmierci: Różaniec o godz. 18.30, a potem Msza św. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W środę Pielgrzymka tegorocznych maturzystów do Sanktuarium MB w Kalwarii Zebrzydowskiej.

3. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. Także w piątek w naszym Sanktuarium rozpocznie się po raz drugi Ekstremalna Droga Krzyżowa dla dorosłych Mszą św. o godz. 19.00, a zakończy Mszą św. o godz. 6.30 w sanktuarium MB w Ludźmierzu. Do przejścia 36 km. Drogą Papieską w nocy, w milczeniu, oddani medytacji, indywidualnie lub w małych grupkach. Po drodze według mapy i wyznaczonych miejsc zatrzymujemy się, aby rozważać kolejne stacje drogi krzyżowej i zmagając się z własnymi słabościami dojść do celu. A celem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej jest moja przemiana i spotkanie z Bogiem. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.

4. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczynająca Wielki Tydzień. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Uroczyste poświęcenie palm połączone z procesją będzie na rozpoczęcie Mszy św. o godz. 11.00, wtedy zgromadzimy się przed kościołem.
Tradycyjnie w Niedzielę Palmową odprawimy Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Rozpoczniemy w kościele Najśw. Rodziny o godz. 20.00 i ulicami Krupówki, Zamoyskiego przejdziemy do kościoła Św. Krzyża. Serdecznie zachęcamy wszystkich do licznego udziału.

5. Przed kościołem kiermasz ozdób wielkanocnych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem w ramach zajęć dodatkowych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na wyjazd wakacyjny dzieci. Także dzieci i młodzież ze scholi parafialnej Stokrotki zapraszają do namiotu z palmami i ciasteczkami wiosennymi. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie ich wyjazdu wakacyjnego nad morze. W zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.

Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół” zaprasza do kina studyjnego na film pt. „Sprawa Chrystusa”. Film zawiera silne przesłanie, które wzmocni twoją wiarę i pobudzi serce. Projekcje filmu w dniach 23,25,27 i 28 marca.
Pozostałe ogłoszenia wywieszone są w gablocie.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Władysława Szkulskiego z ul. Weteranów Wojny
Mieczysława Krzeptowskiego z ul. Droga do Daniela
Jana Krupskiego z ul. Łukaszówki
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót