Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZELA WIELKIEGO POSTU, 11.03.18

Data: 10 marzec 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 1338

I. Sprawy bieżące
1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a w przyszłą niedzielę dzieci. Taca w dniu dzisiejszym przeznaczona jest na prace remontowe w naszej parafii.

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Piotra Dańkowskiego, a w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a potem Msza św. zbiorowa w intencjach wspólnych za żywych i zmarłych z naszych rodzin.
3. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a potem Msza św. o Bożym Miłosierdziu. Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.

4. W sobotę wieczorem zapraszamy na Mszę św. w intencji Ks. Zbigniewa i Ks. Edwarda z okazji ich imienin.
Spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych będzie w czwartek 15 marca o godz. 17.00. Spotkanie młodzieży z klas III gimnazjum przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania będzie w piątek 16 marca o godz. 17.00.

5. Informujemy iż Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii dla dzieci szkół podstawowych rozpoczęły się w dniu dzisiejszym, a w poniedziałek, wtorek i w środę młodsze dzieci przyjdą na godz 10.00, a grupa starszych dzieci od klasy IV na godz. 11.30. Natomiast Rekolekcje dla dorosłych będą za tydzień od piątej niedzieli tj. 18 marca.

6. W zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin. Przed kościołem dzieci i młodzież ze scholi parafialnej Stokrotki zapraszają na przedświąteczny kiermasz z palmami i ciasteczkami wiosennymi. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie ich wyjazdu wakacyjnego nad morze. Zapraszamy.

7. Trwają zapisy na 2 Ekstremalną Drogę Krzyżową dla dorosłych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 19.00 w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem w piątek 23 marca, a zakończy Mszą św. o godz. 6.30 w sanktuarium MB w Ludźmierzu w dniu 24 marca. Do przejścia jest 36 km, Drogą Papieską w nocy, w milczeniu, oddani medytacji, indywidualnie lub w małych grupkach. Zgłoszenia uczestnictwa dokonujemy drogą elektroniczną na stronie EDK lub w Parafii Najświętszej Rodziny. Zachęcamy.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Tadeusza Staszel z ul. Zubka

+ Marię Glińską z ul. Nowotarskiej

Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót