Ogłoszenia parafialne

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 04.03.2018

Data: 3 marzec 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 1416

1. Dzisiaj Droga Krzyżowa o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00. Po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a w przyszłą niedzielę małżeństw. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu.

2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek nabożeństwo do Św. Jana Pawła II z możliwością ucałowania jego relikwii, a w piątek Różaniec i Msza św. wieczorna w intencji Ojczyzny w ramach nowenny.

3. W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.

4. We wtorek rozpoczynają się Rekolekcje Wielkopostne Ewangelizacyjne dla młodzieży szkół gimnazjalnych i średnich pod hasłem „Boża Miłość w Zakopanem”. Na zakończenie rekolekcji w czwartek Księża biskupi spotkają się z młodzieżą i odprawią dla nich Eucharystię. W naszym Sanktuarium Mszę św. o godz. 11.00 odprawi Ks. Abp Marek Jędraszewski, w kościele Miłosierdzia Bożego na Chramcówkach będzie Ks. Bp Jan Szkodoń, a w kościele św. Krzyża Ks. Bp Damian Muskus. Bardzo prosimy wszelkie grupy, wspólnoty sióstr zakonnych, jak i wszystkich wiernych o modlitwę w intencji młodzieży, ekip ewangelizacyjnych i księży głoszących nauki.

5. Przed kościołem lub w zakrystii można nabyć Baranki Caritas-u, z których ofiary przeznaczone są na pomoc dzieciom z ubogich rodzin.
W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna na pokrycie kosztów remontu zakrystii, który został zakończony. Przy okazji można zaglądnąć jak wygląda teraz nasza zakrystia.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Agatę Mrozicką z ul. Łukaszówki

+ Kazimierza Urbaś z ul. Modrzejewskiej

+ Jana Baliś z osiedla Kasprusie

+ Andrzeja Tylkę z Bilinówki


Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót