Ogłoszenia parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu 25.02.2018

Data: 24 luty 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 1249

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Rodzin. Zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 14.00 i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz.16.00.

2. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę zmianka różańcowa po Mszy św. o godz. 15.00. Także w tym tygodniu pójdziemy do chorych z posługą kapłańską.
Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00.

3. Starosta Tatrzański i Burmistrz Miasta Zakopane wraz z młodzieżą zapraszają w dniu 1 marca 2018r. tj. w czwartek Gości i Mieszkańców Zakopanego do udziału w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Uroczystości rozpoczną się Mszą św. o godz. 11.00 w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Po Mszy św. przemarsz pod Pomnik "Żołnierzy Wyklętych" do Parku im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, gdzie odbędzie się część artystyczna i Apel Poległych.
Także w tym dniu przypada 29 rocznica śmierci Ks. Władysława Curzydło. Wieczorem o godz. 19.00 odprawimy Mszę św. o szczęśliwość wieczną. Serdecznie zapraszamy.

4. Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zakopanem prowadzona przez naszą parafię, prosi o przekazanie 1% podatku na rzecz szkoły. Ideą akcji jest podnoszenie jakości nauczania. Zebrane fundusze przeznaczone będą na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, książek i innych pomocy dydaktycznych, które pozwolą uczniom zdobywać wiedzę na wysokim poziomie i umiejętności praktyczne przydatne w dorosłym życiu. Identyfikator wywieszony jest w gablocie lub wyłożony przy prasie katolickiej.
Młodzież z grupy, która przygotowuje się na wyjazd na ŚDM do Panamy składa serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na ten cel w ubiegłą niedzielę. Ofiara wyniosła 2928zł.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Bronisława Budaj z ul. Zborowskiego
+ Czesławę Rdzanek z ul. Nowotarskiej
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót