Ogłoszenia parafialne

VI Niedziela Zwykła, 11.02.2018

Data: 10 luty 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 1983

I. Sprawy bieżące
Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku.
Dzisiaj obchodzimy XXVI Światowy Dzień Chorego. Wszystkie osoby starsze i chore zapraszamy na Mszę św. o godz. 15.00 podczas której będzie udzielany Sakrament Namaszczenia Chorych. Będzie też możliwość skorzystania ze Spowiedzi św.
W naszym Sanktuarium dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci.
Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Taca przeznaczona jest na prace remontowe w naszym kościele.


2. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. ks. Piotra Dańkowskiego, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o godz. 15.00 koronka i Msza św. o Miłosierdziu Bożym.

3. W tym tygodniu, w Środę Popielcową rozpoczynamy Wielki Post. Początek tradycyjnie ogłoszą dzwony naszego kościoła o północy. Przypominamy, że w okresie Wielkiego Postu katolicy nie organizują zabaw i nie biorą w nich udziału. W Środę Popielcową i w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły tzn. trzy posiłki w ciągu dnia w tym jeden do syta i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Posypanie głów popiołem będzie w środę podczas każdej Mszy św. tj. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 17.00 i 19.00; w Starym Kościele o godz. 8.00 i w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00. Taca w tym dniu przeznaczona jest na Kuchnię Świętego Brata Alberta.
W środę podobnie jak w roku ubiegłym będziemy rozdawać „Zdrapkę Wielkopostną” dla osób dorosłych, którzy będą chcieli bardziej świadomie i aktywnie przeżyć okres wielkiego postu wypełniając zaproponowane zadania i postanowienia.


4. Przez cały Wielki Post Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 16.30, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 18.00. W niedziele Wielkiego Postu Droga Krzyżowa o godz. 14.00, Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00.

5. Ks. Prałat Jacek Konieczny dziękuje za ofiary na budowę domu parafialnego w parafii św. Kingi w Krakowie. Zebrana kwota wyniosła 10.000,00 zł.
6. W przyszła niedzielę młodzież będzie zbierała datki do puszek na wyjazd na Światowe Dni Młodzieży do Panamy w styczniu przyszłego roku. Zachęcamy do wsparcia ich dobrych chęci i zamiarów.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Józefę Wilczkiewicz z ul. Modrzejewskiej
+ Antoninę Łukasik z ul. Małaszyńskiego
+ Stefana Rogalskiego z ul. Szkolnej
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót