Ogłoszenia parafialne

V Niedziela Zwykła 04.02.2018

Data: 3 luty 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 1109

Kalendarz liturgiczny:
Poniedziałek – wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy

Wtorek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i towarzyszy

Środa – wspomnienie bł. Klary Szczęsnej, dziewicy

Sobota – wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

Niedziela - wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes

1. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci przebywających na feriach zimowych i życzymy Wam dobrego wypoczynku.
Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie rodzin, a w przyszłą niedzielę błogosławienie małżeństw. Dziś w naszym Sanktuarium gościmy Ks. Prałata Jacka Koniecznego, byłego dyrektora Wydziału Rodzin, który głosi Słowo Boże i zbiera przed kościołem ofiary na budowę plebanii w Krakowie w Parafii Św. Kingi.

2. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza (będziemy gościć Ks. Roberta z Miejsca Piastowego, który wygłosi do nas okolicznościowe kazanie). W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy , a w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna o świętym Janie Pawle II. Po Mszy św. ucałowanie relikwii.

3. W związku z przygotowaniem do obchodów 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości naszej Ojczyzny rozpoczynamy w naszej wspólnocie parafialnej „Jubileuszową Nowennę”. W każdy drugi piątek miesiąca (najbliższy 9 luty) będziemy się gromadzić o godz. 18.00 na modlitwie różańcowej, po czym o godz. 19.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny z okolicznościowym kazaniem. Oprawę liturgiczną i muzyczną poprowadzi wspólnota modlitewna „Mamre”. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

4. W przyszłą niedzielę we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzić będziemy po raz XXVI Światowy Dzień Chorego. Wszystkich chorych i osoby w starszym wieku zapraszamy do naszego sanktuarium na Mszę św. o godz. 15.00, podczas której będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych. Podczas Mszy św. będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi św. Prosimy rodziny jak i sąsiadów o pomoc w przywiezieniu do kościoła chorych i starszych. Do Sakramentu Namaszczenia mogą przystąpić także osoby, które czują się dziś dobrze, ale są już po siedemdziesiątce.
Także w niedzielę 11 lutego na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.

5. Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Zakopanem prowadzona przez naszą parafię, prosi o przekazanie 1% podatku na rzecz szkoły. Ideą akcji jest podnoszenie jakości nauczania. Zebrane fundusze przeznaczone bedą na zakup sprzętu komputerowego, oprogramowania, książek i innych pomocy dydaktycznych, które pozwolą uczniom zdobywać wiedzę na wysokim poziomie i umiejętności praktyczne przydatne w dorosłym życiu. Identyfikator wywieszony jest w gablocie lub wyłożony przy prasie katolickiej.
Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej w Zakopanem poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej oraz stworzenia rodzinnego domu dziecka. Szczegóły na wywieszonym plakacie

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Marię Proniewicz z ul. Za Strugiem

+ Zofię Chowaniec z ul. Bilinówka

Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót