Ogłoszenia parafialne

IV Niedziela Zwykła - 27.01.2018

Data: 27 styczeń 2018, Sobota / Ilość wyświetleń: 1122

I. Kalendarz liturgiczny:
Dzisiaj – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła
Środa – wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera, patrona wychowawców
Piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego
Sobota – wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika

II. Sprawy bieżące
1. Serdecznie witamy w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny wszystkich gości, wczasowiczów, młodzież i dzieci rozpoczynających ferie zimowe i życzymy Wam dobrego wypoczynku. Także witamy wszystkich kibiców i zachęcamy do pięknego kibicowania wszystkim skoczkom, a naszych wspierajmy także modlitwą.
Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.30 będziemy modlić się w intencji rodzin odwiedzonych z wizytą duszpasterską. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a w przyszłą niedzielę błogosławienie Rodzin. Nieszpory Niedzielne o godz. 18.30
2. W piątek święto Ofiarowania Pańskiego zwane u nas świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.00, 17.00 i 19.00. W Starym Kościele
o godz. 8.00 i w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00. Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Święto Ofiarowania Pańskiego jest obchodzone w Polsce także jako Dzień Życia Konsekrowanego. Będziemy modlić się w intencji sióstr, których domy zakonne znajdują się na terenie naszej parafii. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na klasztor Sióstr Karmelitanek przy ul. Kościelnej.
Także w piątek 2 lutego po Mszy św. wieczornej o godz. 19.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Hanki Rybki z zespołem w ramach IX Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych "Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył". Wstęp wolny. Zapraszamy.
3. W tym tygodniu przypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek od godz. 15.00 do 19.30 oraz w piątek podczas Mszy świętych. W czwartek wieczorem modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w czwartek lub w sobotę. W sobotę po Mszy św. o godz. 15.00 zmianka tajemnic różańcowych.
4. W przyszłą niedzielę w Starym Kościele Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej. Także w przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszym Sanktuarium Ks. Prałata Jacka Koniecznego, byłego dyrektora Wydziału Rodzin, który będzie głosił kazania i zbierał ofiary przed kościołem na budowę plebanii w Krakowie w Parafii Św. Kingi.
6. Nasza parafia Najświętszej Rodziny organizuje samolotową pielgrzymkę szlakiem Sanktuariów Maryjnych Francji i Hiszpani w dniach 12-19 czerwca 2018r. Koszt 3290zł. Są jeszcze 4 wolne miejsca. Zapisy w kancelarii parafialnej. Szczegóły na tablicy ogłoszeń lub w zakrystii.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
Bronisławę Rusiecką z ul. Droga do Wantuli
+ Bartłomieja Krzeptowskiego z ul. Kościeliskiej
+ Janinę Guzik z ul. Łukaszówki
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót