Ogłoszenia parafialne

Święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu 31.12.2017

Data: 30 grudzień 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1657

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Poniedziałek – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

  Wtorek - wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów

  Sobota – Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli)
  
Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego
II.
 2. Sprawy bieżące. Dzisiaj w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Najświętszej Rodziny. Sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski. Kazania głosi Ks. dr Paweł Gałuszka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin. Po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie wczasowiczów i turystów, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Nabożeństwo na zakończenie starego roku o godz. 18.30. Natomiast o północy odprawimy Mszę św. o błogosławieństwo Boże w rozpoczynającym się Nowym Roku 2018.
 3. W poniedziałek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem w pierwszy dzień Nowego Roku przypada 51 Światowy Dzień Pokoju. Módlmy się, aby na całym świecie panowała zgoda i pokój, prośmy także o pojednanie w naszych rodzinach, parlamencie, w naszej Ojczyźnie. Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym.
 4. W tym tygodniu zapraszamy na nabożeństwa: we wtorek o godz. 18.30 nabożeństwo do św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek wypada pierwszy piątek miesiąca, okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W kaplicy na Gubałówce Msza św. o godz. 16.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek.
 5. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego - święto obowiązkowe, dlatego Msze św. w naszych kościołach odprawimy w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Kredę i kadzidło do poświęcenia będzie można nabyć od ministrantów i lektorów przed każdą mszą św. Po Mszy św. o godz. 11.00 wyruszy z naszego sanktuarium Najświętszej Rodziny do Starego Kościoła „Tatrzański Orszak Trzech Króli”.
 6. Informujemy iż Bożonarodzeniowa Wieczernia dla wiernych z Prawosławia będzie odprawiona przez Ks. Jarosława Antosiuka w niedzielę 7 stycznia 2018r. o godz. 17.00 w Starym Kościele.
  W dniu dzisiejszym /tylko po sumie odpustowej/ przy wyjściu z kościoła będą nasi lektorzy rozdawali pamiątkowe książki „Wszystko o świętej Rodzinie”. Niech ten mały prezent odpustowy będzie dla parafian i naszych dzisiejszych gości darem życzeń miłości i mądrości Najświętszej Rodziny w Nowym Roku 2018.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Halinę Kuczera z ul. Nowotarskiej
2. + Dawida Klag z Al. 3 Maja

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót