Ogłoszenia parafialne

IV NIEDZELA ADWENTU 24.12.2017

Data: 23 grudzień 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1959

 1. Kalendarz liturgiczny:

  Poniedziałek – uroczystość Narodzenia Pańskiego

  Wtorek - święto św. Szczepana, pierwszego męczennika

  Środa – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty
  
Czwartek – święto Świętych Młodzianków, męczenników
  
Niedziela – święto Świętej Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie wczasowiczów i turystów. Przypominamy iż dzisiaj ostatnia Msza św. będzie odprawiona o godz. 17.00 (nie ma Mszy św. o godz. 19.00!)
  Dzisiaj w czwartą niedzielę Adwentu wypada Wigilia świąt Bożego Narodzenia, dlatego zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego oraz pielęgnowania zwyczajów wigilijnych: dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii Św. Łukasza rozd. 2, wspólny śpiew kolęd. O północy Pasterka zarówno w kościele sanktuaryjnym Najśw. Rodziny jak i w Starym Kościele MB Częstochowskiej oraz w kaplicy na Gubałówce. Składka na Pasterce przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia SOS.
 3. Porządek Mszy św. we wszystkich naszych kościołach w Boże Narodzenie jak i w drugi dzień świąt taki jak w każdą niedzielę. Składka ze św. Szczepana przeznaczona będzie na UPJPII.

 4. Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych - Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek 28.XII. – o godz. 17.00.
W piątek 29 grudnia br. Wspólnota Młodego Misjonarza wyruszy w ramach akcji „Kolędnicy misyjni” do domów na Gubałówce. Dzieci śpiewając kolędy będą zbierać ofiary na pomoc dzieciom z Syrii i Libanu. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać” za otwarte drzwi i serca.

 5. Informujemy iż uroczystość odpustowa ku czci NAJŚWIĘTSZEJ RODZINY będzie obchodzona w niedzielę 31 grudnia br. a sumę odpustową o godz. 11.00 odprawi Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
 6. Od środy 27 grudnia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską zwaną kolędą. Proszę przygotować stół nakryty białym obrusem, świece, kropidło i wodę święconą. Jeśli jest to możliwe niech zgromadzi się cała rodzina.
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót