Ogłoszenia parafialne

I NIEDZIELA ADWENTU 03.12.2017

Data: 2 grudzień 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1290

 1. Kalendarz liturgiczny:

  Poniedziałek – wspomniene Św. Barbary, dziewicy i męczennicy

  Środa – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa

  Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

 2. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Msza św. roratnia w naszym kościele będzie odprawiana w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w dni powszednie o godz. 6.00 i po południu dla dzieci o godz. 19.00. Dzieci na roratach będą otrzymywały obrazki.
  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Rodzin a w przyszłą niedzielę Małżeństw. Nabożeństwo do Świętej Rodziny o godz. 18.30.
 3. We wtorek o godz. 18.30 nabożeństwo do Św. Michała Archanioła, a po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.

 4. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św, w tym dniu zostaną odprawione o godz. 6.30, 8.00, 9.30 oraz po południu o godz. 15.00, 17.00 i 19.00. W Starym Kościele Msza św. o godz. 8.00, a w kaplicy na Gubałówce o godz. 16.00. Na Mszę św. o godz. 19.00 zapraszamy Rodziców i Dzieci przygotowujące się do I-szej Komunii św. Będzie poświęcenie medalików. W tym dniu zapraszamy także na modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny o godz. 18.00. Modlitwy poprowadzi Wspólnota Mamre. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. Młodzież z naszego dekanatu zakopiańskiego, która jest zainteresowana wyjazdem i uczestnictwem w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 r. proszona jest o zapisanie się do powstającej grupy dekanalnej. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do 17 grudnia.
 6. W niedzielę 10 grudnia br. Msza św. chrzcielna o godz. 12.30. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym. Taca w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na prace inwestycyjne w naszej parafii. Także w przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych, które zostały wykonane przez uczniów z pomocą nauczycieli i rodziców Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zakopanem w ramach zajęć dodatkowych. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na potrzeby Szkoły.
  W zakrystii można nabyć świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Marię Ciesielską z ul. Słonecznej
2. + Stanisława Żaka z ul. Generała Galicy
3. + Stanisława Cachro z ul. Orkana
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót