Ogłoszenia parafialne

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA 26.11.2017

Data: 25 listopad 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1129

 1. Dzisiaj – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata
  
Czwartek – święto św. Andrzeja Apostoła

  Niedziela – 1-a niedziela Adwentu
II.
 2. Dzisiaj w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata po Mszy św. o godz. 11.00 przy wystawionym Najśw. Sakramencie odnowimy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Natomiast po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych z naszych rodzin o godz. 18.30.
 3. We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30. W środę o godz. 10.30 w naszym Sanktuarium będzie sprawowana Msza św. w intencji jubilatów obchodzących 50 rocznicę ślubu z terenu Miasta Zakopane.
  Podhalańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych - Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza na Mszę św. do Starego Kościoła w czwartek 30.XI. – o godz. 17.00. Po Mszy św. spotkanie w salce Domu Parafialnego.

  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi św. w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 19.30. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W kaplicy na Gubałówce Msza św. o godz. 16.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę. W sobotę zmianka tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 15.00.

 4. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent. Roraty w naszym kościele będą w niedzielę o godz. 6.30, natomiast w tygodniu o godz. 6.00 i wieczorem dla dzieci o godz. 19.00. W niedzielę 3 grudnia, w Starym kościele Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej, natomiast w Sanktuarium Msza św. dla Rodziców i dzieci przygotowujących się do Komunii św. o godz. 9.30.
 5. Młodzież z naszego dekanatu zakopiańskiego, która jest zainteresowana wyjazdem i uczestnictwem w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie w styczniu 2019 r. proszona jest o zapisanie się do powstającej grupy dekanalnej. Zapisy w kancelarii lub zakrystii do 17 grudnia.

 6. Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy włączyli się w organizację Pierwszego Światowego Dnia Ubogich poprzez złożone ofiary do puszek, które wyniosły 5340zł (połowa została przesłana do Caritasu), poprzez przyniesione dary spożywcze i paczki, a także młodzieży ze szkolych kół Caritas z Hotelarza i z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Balzera za przeprowadzenie kwesty i pomoc w przygotowaniu obiadu dla naszych podopiecznych z kuchni św. brata Alberta. „ Bóg zapłać”.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Edwarda Jakubczyka z ul. Krupówki
2. + Irenę Gąsienica-Roj z ul. Skibówki
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót