Ogłoszenia parafialne

33. NIEDZIELA ZWYKŁA 12.11.2017

Data: 11 listopad 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1099

 1. Poniedziałek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski

  Czwartek - wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia
  
Piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy

  Sobota – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy

 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych o godz. 18.30.
  W związku z przygotowaniami do pierwszego Światowego Dnia Ubogich w dniu dzisiejszym przed kościołem odbywa się kwesta do puszek, a w sali teatralnej zbiórka żywności dla ubogich w godz. 7-19. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na prace inwestycyjne w naszej parafii.
 3. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek Msza św. i Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00.
 4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na wyjątkowy koncert Kantat Jana Sebastiana Bacha w wykonaniu Międzynarodowego zespółu Baroque Collegium 1685, założonego i prowadzonego przez muzykolog i dyrygent Agnieszkę Żarską. Będziemy mogli wysłuchać trzech Kantat, które zachwyciły warszawską publiczność podczas koncertu w ramach prestiżowego cyklu BACH200. Trzon wokalny stanowią śpiewacy Szczawnickiego Chóru Kameralnego. Wraz z zespołem wystąpią soliści: Ewa Leszczyńska – sopran; Helena Poczykowska – alt; Davide Fior – tenor oraz Jiri Miroslav Prochazka – bas. Wstęp wolny. Koncert o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy.

 5. Przyjmujemy jeszcze zgłoszenia na samolotową pielgrzymkę szlakiem Sanktuariów Maryjnych Francji i Hiszpani w dniach 12-19 czerwca 2018r. Koszt 3290zł. Szczegóły na tablicy ogłoszeń lub w zakrystii.
 6. Pielęgniarki Stacji Opieki Caritas w Zakopanem zapraszają na bezpłatne badanie cukru dnia 19 listopada w godzinach od 7.15 do 11.00, które odbędzie się w budynku stacji przy ul. Krupówki 1A obok Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Będzie możliwość otrzymania darmowego glukometru. Prosimy przynieść z sobą nr Pesel.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Kazimierza Kiełb z ul. Za Strugiem
2. + Danutę Motyka z ul. Cichej Wody
3. + Jerzego Dajewskiego z Al. 3-go Maja
4. + Henryka Dubnickiego z ul. Szkolnej
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót