Ogłoszenia parafialne

31 Niedziela Zwykła - 05.11.2017

Data: 4 listopad 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1130

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Czwartek – Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej (święto)
  Piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła
  Sobota – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw. Nabożeństwo z wypominkami za zmarłych o godz. 18.30.
 3. We wtorek wieczorem nabożeństwo do św. Michała Archanioła, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w piątek o godz. 18.00 Różaniec za Ojczyznę, który poprowadzi wspólnota modlitewna Mamre.
 4. W sobotę Narodowe Święto Niepodległości. Uroczystości w Zakopanem rozpoczną się przy Kwaterze Legionowej na cmentarzu parafialnym przy ul. Nowotarskiej o godz. 11.00, następnie o godz. 12.00 Msza św. w intencji Ojczyzny w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach, i o godz. 13.00 złożenie urny z ziemią z Normandii pod repliką krzyża na Giewoncie.
 5. W związku z listem Metropolity Krakowskiego w przyszłą niedzielę 12 listopada odbędzie się kwesta do puszek na cele charytatywne oraz w ramach akcji „Tytka charytatywna” zbiórka żywności dla ubogich, którą będzie można złożyć u wolontariuszy w sali teatralnej.
  Organista Pan Wojciech rozpoczął roznoszenie opłatków do naszych domów i mieszkań. Proszę o życzliwe przyjęcie od Niego poświęconych opłatków.
 6. Nasza parafia Najświętszej Rodziny organizuje samolotową pielgrzymkę szlakiem Sanktuariów Maryjnych Francji i Hiszpanii w dniach 12-19 czerwca 2018r. Koszt 3290zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do 12 listopada 2017r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń lub w zakrystii.
 7. Międzynarodowy zespół Baroque Collegium 1685, założony i prowadzony przez muzykolog i dyrygent Agnieszkę Żarską, wyrusza w trasę koncertową z Kantatami Jana Sebastiana Bacha. Jeden z koncertów odbędzie się 15 listopada (środa) o godz. 19.30 w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Partnerem organizacyjnym koncertu jest Zakopiańskie Centrum Kultury. Będziemy mogli wysłuchać trzech Kantat, które zachwyciły warszawską publiczność podczas koncertu w ramach prestiżowego cyklu BACH200 organizowanego przez Uniwersytet Warszawski Trzon wokalny stanowią śpiewacy Szczawnickiego Chóru Kameralnego. Wraz z zespołem wystąpią soliści: Ewa Leszczyńska – sopran; Helena Poczykowska – alt; Davide Fior – tenor oraz Jiri Miroslav Prochazka – bas. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Anielę Kopa z ul. Na Wilcznik
+ Małgorzatę Gąsienica-Szostak z ul. Wojciecha Brzegi
Polećmy je Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót