Ogłoszenia parafialne

28 Niedziela Zwykła 15.10.2017

Data: 14 październik 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1208

 1. Poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  Wtorek - wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  Środa – święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona służby zdrowia
  Czwartek - wspomnienie bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera
  Piątek - Uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej
  Sobota – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
  Niedziela – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławienie dzieci, a za tydzień - Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo. Procesja Maryjna z Krzeptówek do kościoła Św. Krzyża wyruszy dziś o godz. 15.00, a poprowadzi ją Ks. Bp Damian Muskus.
  Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 16.30 i dla wszystkich o godz. 18.30.
 3. We wtorek spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 Różaniec, a potem Eucharystia. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy połączona z różańcem.
  W piątek o godz. 15.00 Koronka i Msza św. o Miłosierdziu Bożym.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy gościć siostry ze zgromadzeń zakonnych założonych przez bł. Honorata Koźmińskiego, które przybliżą nam postać tego wielkiego świętego z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 100 rocznicy jego śmierci.
  Także w niedzielę 22 października przypada w Kościele Światowy Dzień Misyjny. Z tej racji Wspólnota Młodego Misjonarza zaprasza już tradycyjnie na bazar misyjny w sali domu parafialnego po Mszy św. o godz. 9.30. Będzie można wesprzeć materialnie dzieła misyjne podejmowane przez siostry pallotynki w Kamerunie.
 5. Ojcowie Bernardyni z Parafii Św. Antoniego na Bystrem zapraszają na Mszę św. w int. Ojczyzny z okazji 33 rocz. śmierci bł. Jerzego Popiełuszki w dniu 19 października br. o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.30 rozpocznie się różaniec u Sióstr Urszulanek.
 6. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wystawione są na półce przy prasie katolickiej. Zarząd cmentarza prosi rodziny o rozpoczęcie porządków na grobach swoich bliskich zmarłych.
 7. Ofiara do puszek z akcji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wyniosła 6032 zł. Wszystkim ofiarodawcom jak i wolontariuszom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 8. Nasza parafia Najświętszej Rodziny organizuje samolotową pielgrzymkę szlakiem Sanktuariów Maryjnych Francji i Hiszpanii w dniach 12-19 czerwca 2018r. Koszt 3290zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do 12 listopada 2017r. Szczegóły na tablicy ogłoszeń lub w zakrystii.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Danutę Dziki z ul. Kościelnej
+ Marię Popiela z ul. Szkolnej
+ Mieczysława Koprowskiego z ul. Nowotarskiej
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek...”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót