Ogłoszenia parafialne

27 Niedziela Zwykła 8.10.2017

Data: 13 październik 2017, Piątek / Ilość wyświetleń: 902

 1. Poniedziałek – święto bł.Wincentego Kadłubka, biskupa
  Wtorek - wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy
  Piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławieństwo Małżonków, a za tydzień - Dzieci. W tygodniu nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godz. 16.30 i dla wszystkich o godz. 18.30.
  Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na prace remontowe w naszym kościele.
  Natomiast przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ramach obchodów XVII Dnia Papieskiego.

 3. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek do św. Jana Pawła II połączone z nabożeństwem różańcowym.
 4. W piątek ostatnie w tym roku nabożeństwo i procesja Fatimska. O godz. 19.00 Msza św., a następnie Różaniec i potem procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. W piątek 13 października ze względu na nabożeństwo Fatimskie wyjątkowo różaniec dla wszystkich będzie o 19.30! (nie będzie nabożeństwa o 18.30). Modlitwy poprowadzi Wspólnota „Mamre”.
 5. W sobotę 14.10.br. na mszach świętych będziemy się modlić w intencji wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów z okazji Dnia Nauczyciela.
 6. Nasza Parafia prowadzi nieodpłatnie świetlicę środowiskową dla dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej. Zajęcia w świetlicy są od poniedziałku do piątku w godz. 13.00-17.30. Są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia w świetlicy przy ul. Nowotarskiej 41 u Siostry Ewy.
 7. W naszej Parafii rozpocznie się Studium Apostolstwa Świeckich. Jego zadaniem jest pogłębienie wiedzy religijnej z zakresu teologii, biblistyki i nauki kościoła. Jest kierowane do każdego i w każdym wieku, a szczególnie do osób podejmujących aktywność apostolską w kościelnych ruchach. Pierwsze spotkanie 21 października rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00.
 8. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Karteczki na wypominki wyłożone są na półce z prasą katolicką.
 9. Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem serdecznie dziękuje wszystkim za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę w ramach akcji „Pola Nadziei 2017r.” Ofiara wyniosła 6658 zł. Natomiast rodzice Weroniki Drobisz dziękują za okazane serce na pomoc w leczeniu córki. W niedzielę 24 września zebrano 7571 zł. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót