Ogłoszenia parafialne

Niedziela - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

Data: 1 styczeń 2012, Niedziela / Ilość wyświetleń: 2768

 1. Kalendarz liturgiczny:
  - Poniedziałek - wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu bp i dr Kościoła
  - Piątek - Uroczystość Objawienia Pańskiego
  - Niedziela - Święto Chrztu Pańskiego
 2. Dzisiaj w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a zarazem w pierwszy dzień Nowego Roku przypada po raz 45 Światowy Dzień Pokoju. Módlmy się, aby na całym świecie panowała zgoda i pokój. Nieszpory niedzielne o godz. 18:30.
 3. W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18:30, a czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne o godz. 18:30 W czwartek nie ma dodatkowej Mszy św. o godz. 17:00.
 4. W piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe, dlatego Msze św. w tym dniu odprawimy w porządku niedzielnym. Na każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Po Mszy św. o godz. 11:00 wyruszy z naszego kościoła Tatrzański Orszak Trzech Króli. Pójdziemy pod szopkę przy ul. Jana Pawła II, gdzie nastąpi rozdanie śpiewników i koron, a później orszak Krupówkami uda się pod Kino„Sokół”. Przy naszej szopce będzie można złożyć dary dla Domu Dziecka w Zakopanem tj. słodycze, nowe zabawki, ręczniki kąpielowe dla dzieci. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, dlatego dla tych, którzy nie wytrwali w stanie łaski uświęcającej będzie okazja do spowiedzi w czwartek od 16:00 do 19:30 i w piątek podczas Mszy św. w kościele Najśw. Rodziny. W sobotę dodatkowa Msza św. o godz. 17:00.
 6. W sobotę 7 stycznia 2012 r. zapraszamy na Koncert Kolędowy w wykonaniu P. Niny Nowak w ramach III Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych. Koncert o godz. 20:00.
 7. W niedzielę 8 stycznia (Niedziela Chrztu Pańskiego) będzie udzielany sakrament chrztu św.. Katecheza chrzcielna w piątek 6 stycznia 2012r. o godz. 18:00 w Domu Parafialnym.


W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Helenę Słowińską z ul. Krupówki


Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz

powrót