Ogłoszenia parafialne

26 niedziela Zwykła 01.10.2017

Data: 30 wrzesień 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1494

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Poniedziałek – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów

  Środa - wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

  Czwartek – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy

  Sobota – wspomnienie Najśw. Maryi Panny Różańcowej

 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławieństwo Rodzin, a za tydzień - Małżonków. Dziś procesja różańcowa do pięciu ołtarzy o godz. 16.00. Nie będzie dodatkowego nabożeństwa różańcowego wieczorem, dlatego zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.30 i dla wszystkich codziennie o godz. 18.30. Przed kościołem wolontariusze kwestują na rzecz domowego Hospicjum Jezusa Miłosiernego. Prosimy o wsparcie tej akcji i hojne datki.
 3. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza. W środę nowenna do MBNP, a w czwartek modlitwy o powołania.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź św. w naszym sanktuarium w czwartek i piątek od godz. 15.00 do 19.30.W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza chrzcielna w piątek o godz. 18.00 w sali domu parafialnego. W niedzielę 8 października w kaplicy na Gubałówce uroczystość odpustowa ku czci MB Różańcowej o godz. 11.30.
  Składka z drugiej niedzieli przeznaczona będzie na prace inwestycyjne w naszej parafii. Natomiast zbiórka do puszek będzie na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. W związku z inicjatywą „Różaniec do Granic” zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele św. Krzyża w Zakopanem. W programie o godz. 10.30 – konferencja; o godz. 11.00 – Msza św. koncelebrowana, której będzie przewodniczył Ks. Abp Marek Jędraszewski, po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 13.00 – czas na posiłek i o godz. 13.30 udamy się do sześciu miejsc wzdłuż granic by uczestniczyć od godz. 14.00 w modlitwie różańcowej odmawiając cztery części różańca /można zabrać ze sobą jakieś składane krzesełko/. Wyznaczone punkty to: parking przy kaplicy w Jaszczurówce, pod Nosalem przy siostrach Urszulankach; przy pomniku św. Jana Pawła II w Księżówce; pod skocznią; przy wejściu do Doliny ku Dziurze i przy Dolinie do Białego. Zapisy na wyznaczone punkty graniczne będą przy naszej parafii do 5 października w kancelarii lub zakrystii. Serdecznie zachęcamy i zapraszamy.

 7. Serdeczne podziękowanie składam wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę wzięli udział już w 23 Pielgrzymce do Matki Bożej w Lewoczy. Z Zakopanego pojechały 4 autokary. Msza św. w intencji Pielgrzymów będzie odprawiona w niedzielę 15 października o godz. 12.30.
  Zespół Szkół Budowlanych w Zakopanem zaprasza na obchody Jubileuszu 140-lecia szkoły w dniach 6/7 października 2017r.. Szczegóły na stronie internetowej szkoły.
 8. Przyjmujemy na wypominki roczne lub listopadowe za dusze naszych bliskich zmarłych. Wypominki Roczne czytane będą w niedzielę przed Mszą św. o godz. 8.00; 11.00; 12.30 lub 15.00, a Msza św. za zmarłych wypominanych w naszym kościele będzie odprawiana w każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godz. 8.00. Natomiast Wypominki Listopadowe połączone z modlitwą różańcową będą czytane w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny na cmentarzu oraz przez cały miesiąc listopad przed Mszą św. wieczorną o godz. 19.00. Karteczki na wypominki wyłożone są przy gazetach.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Czesława Zadorę z ul. Zborowskiego
Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót