Ogłoszenia parafialne

25 Niedziela Zwykła 24.09.2017

Data: 23 wrzesień 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1271

 1. Kalendarz liturgiczny:

  Poniedziałek – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera

  Środa - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera

  Czwartek – wspomnienie św. Wacława, męczennika
  
Piątek - święto Św. Archaniołów; Michała, Gabriela i Rafała
  
Sobota – wspomnienie Św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła

 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 będzie błogosławieństwo Małżeństw i Rodzin oczekujących potomstwa oraz modlących się o potomstwo. W przyszłą niedzielę będzie błogosławieństwo Rodzin. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
  Łączymy się duchowo z Pielgrzymami, którzy udali się na Słowację do Sanktuarium Matki Bożej w Lewoczy. Pojechały 4 autokary.
  Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc 12-letniej Weronice w realizacji operacji jej lewej ręki. Koszt to około milion zł.
 3. We wtorek nabożeństwo do św. Joanny Beretty Molla, a w środę Nowenna do MB
  Nieustającej Pomocy.
 4. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do
  Starego Kościoła MB Częstochowskiej w czwartek – 28 września o godz. 17.00.
 5. W piątek o godz. 19.00 Msza św. w intencji czcicieli św. Michała Archanioła z racji święta patronalnego. Równolegle Ks. Robert Michalita będzie się modlił w sanktuarium św. Michała w Gargano za wszystkich, którzy należą do bractwa i tych którzy przyjęli szkaplerz św. Michała.
 6. W przyszłą niedzielę 1 października rozpoczęcie nabożeństw różańcowych, które będziemy odprawiać codziennie o godz. 18.30. Natomiast dzieci zapraszamy na różaniec o godz. 16.30 od poniedziałku do piątku.
  
W Starym Kościele Msza św. w oprawie góralskiej o godz. 10.00.
W niedzielę 1 października wolontariusze będą kwestować na rzecz Podhalańskiego Hospicjum Jezusa Miłosiernego w Zakopanem rozdając cebulki żonkili. Prosimy o wsparcie tej akcji i hojne datki na potrzeby hospicjum, które prowadzi domową opiekę nad ludźmi terminalnie chorymi.
 7. W związku z inicjatywą „Różaniec do Granic” zapraszamy do wspólnej modlitwy w kościele św. Krzyża w Zakopanem. W programie o godz. 10.30 – konferencja; o godz. 11.00 – Msza św. koncelebrowana, której będzie przewodniczył Ks. Abp Marek Jędraszewski, po Mszy św. Adoracja Najśw. Sakramentu. O godz. 13.00 – czas na posiłek i o godz. 13.30 udamy się do sześciu miejsc wzdłuż granic by uczestniczyć od godz. 14.00 w modlitwie różańcowej odmawiając cztery części różańca /można zabrać ze sobą jakieś składane krzesełko/. Wyznaczone punkty to: parking przy kaplicy w Jaszczurówce, pod Nosalem przy siostrach Urszulankach; przy pomniku św. Jana Pawła II w Księżówce, pod skocznią; przy wejściu do Doliny ku Dziurze i przy Dolinie do Białego. Zapisy na wyznaczone punkty graniczne będą przy naszej parafii do 5 października w kancelarii lub zakrystii.

 8. Poświęcenie różańców dla dzieci I komunijnych w przyszłą niedzielę o 9.30.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Juliana Sarneckiego z ul. Słonecznej
Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…”

 • Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz
 • powrót