Ogłoszenia parafialne

XXIII Niedziela Zwykła - 10.09.2017

Data: 9 wrzesień 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1213

 1. wtorek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  środa - wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  czwartek - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  piątek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  sobota - wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
 2. Dziś zgodnie z zapowiedzią na każdej Mszy św. po Komunii odnowimy akt Poświęcenia Kościoła w Polsce, w tym również naszej wspólnoty, Niepokalanemu Sercu Matki Najświętszej.
  Dzisiaj po Mszy św. o godz.15.00 błogosławienie małżonków, a za tydzień błogosławienie dzieci.
  O godz. 18.00 różaniec za Ojczyznę poprowadzony przez grupę Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre”.
 3. We wtorek wieczorem nabożeństwo do bł. Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę
  kolejne nabożeństwo i procesja Fatimska. O godz. 19.45 Różaniec, a potem procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec. Także w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.

 4. W piątek o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a potem Msza św. o Miłosierdziu Bożym. Także w piątek patronalne święto członków Apostolstwa Dobrej Śmierci, o godz. 18.30 różaniec do siedmiu boleści, a potem Msza św.
 5. W ramach triduum przed uroczystością Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży zapraszamy na spotkania o godz. 17.00 młodzież szkolną. I tak młodzież z klas szóstych i siódmych przyjdzie w środę, z klasy drugiej gimnazjum w czwartek, z klasy trzeciej gimnazjum w piątek. Na spotkaniach będą zapisy do grup przygotowujących do bierzmowania.

 6. Msza św. w intencji Sybiraków w rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę będzie odprawiona w Starym Kościele MB Częstochowskiej w piątek 15 września o godz. 12.45. Przed Mszą św. o godz. 12.30 będzie program słowno- muzyczny. Serdecznie zapraszamy.
 7. Przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 24 września. Wyjazd o godz. 9.30 z parkingu na Łukaszówkach. Koszt 40 zł.

 8. W czwartek 14 września tradycyjna pielgrzymka do Krzyża na Giewoncie rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w kościele Św. Krzyża w Zakopanem.

 9. Stowarzyszenie imienia Mieczysława Karłowicza w Zakopanem zaprasza w dniach od 9 do 16 września na IX edycję Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”. Szczegóły na ogłoszeniu w gablocie.

 10. W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
  + Bożenę Czarniak z ul. Za Strugiem. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót