Ogłoszenia parafialne

22 Niedziela Zwykła - 03.09.2017

Data: 3 wrzesień 2017, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1207

 1. Wtorek – wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty
  Piątek – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  Sobota - wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy

 2. Dzisiaj w Starym Kościele Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej o Boże błogosławieństwo dla mieszkańców ulicy Kościeliskiej. W Sanktuarium po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie Małżeństw.  
  Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu.
  O godz. 18.30 nabożeństwo do świętej Rodziny.
 3. W poniedziałek rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkie dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców i katechetów na Mszę św. o godz. 8.00.
  Katolicka Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II przy ul. Kościeliskiej 47a będzie miała Mszę św. na rozpoczęcie roku szkolnego o godz. 10.00 w kaplicy szkolnej. Poświęcenia kaplicy i nowej szkoły dokona Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski.
 4. We wtorek nabożeństwo do Św. Michała Archanioła  i po Mszy św. wieczornej możliwość przyjęcia szkaplerza. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30, a w czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.

 5. W przyszłą niedzielę 10 września – XXV Jubileuszowa Pielgrzymka Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do Kalwarii Zebrzydowskiej. Z naszej Parafii, jeśli będą chętni, pojedzie autokar. Wyjazd o godz. 5.45 z parkingu na Łukaszówkach. Zapisy w zakrystii do czwartku 7 września. Koszt 25 zł.
 6. W niedzielę 10 września na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św., a katecheza przed chrztem dziecka odbędzie się w piątek o godz. 18.00 w Domu Parafialnym.
 7. Przyjmujemy zapisy  na pielgrzymkę do Lewoczy, która odbędzie się w niedzielę 24 września. Wyjazd o godz. 9.30. Koszt 40 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

 8. W przyszłą niedzielę zostanie ponowiony Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi. Także w niedzielę 10 września taca inwestycyjna przeznaczona na remont i konserwację kamiennego ogrodzenia wraz ze stacjami Drogi Krzyżowej wokół naszego kościoła oraz na remont zakrystii.
 9.  
                                          Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót