Ogłoszenia parafialne

21 Niedziela Zwykła 27.08.2017

Data: 26 sierpień 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1474

 1. Poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła
  Wtorek – wspomnienie męczeństwa Św. Jana Chrzciciela
  Piątek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00  błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie rodzin. 
  Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.
 3. Serdecznie witamy w naszej Parafii nowych księży: Ks. Zbigniewa Ścisłowicza i Ks. Mariusza Grzechynkę oraz nowe siostry: s. Joelę i s. Liliannę ze zgromadzenia Sióstr Felicjanek podejmujące posługę zakrystianki; s. Ewangelinę – Felicjankę, s. Zofię – Pallotynkę, s. Bronisławę – Służkę, które podejmują pracę katechetyczną w szkołach podstawowych oraz s. Marię – ze zgromadzenia  od Aniołów podejmującą posługę organistki w Starym Kościele i życzymy im wielu łask Bożych w pracy dla dobra  naszej wspólnoty parafialnej. Jednocześnie dziękujemy za posługę siostrom, które zostały przeniesione: s. Cecylianie i s. Eliaszy – za pracę w zakrystii; oraz s. Miriam, s. Agnieszce,       s. Łucji – za pracę katechetyczną w szkołach i s. Julicie za opiekę nad scholą „Stokrotki”.
 4. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do Starego Kościoła MB Częstochowskiej w czwartek – 31 sierpnia o godz. 17.00.

 5. W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.
  5. W piątek na mocy postanowienia papieża Franciszka na Mszy św. o godz. 15.00 będziemy obchodzić Dzień Dziękczynienia za Świat Stworzony oraz modlić się w intencji POKOJU na świecie z okazji 78 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę w Starym Kościele przy ul. Kościeliskiej będzie odprawiona Msza św. o godz. 10.00 w oprawie góralskiej. Jednocześnie informujemy iż od pierwszej niedzieli września br. nie będzie Mszy św. w Starym Kościele o godz. 18.00.
 7. W czwartek 31 sierpnia w 37 rocznicę podpisania porozumień gdańskich - OO. Bernardyni na Bystrem zapraszają na Mszę św. w intencji Ojczyzny o godz. 18.00, poprzedzoną modlitwą różańcową o pojednanie narodowe o godz. 17.30.
 8. Starosta Tatrzański oraz Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów zapraszają na XVIII obchody Dnia Seniora, które rozpoczną się Mszą św. w kościele MB Królowej Aniołów w Białym Dunajcu w dniu 31 sierpnia o godz. 11.00. Szczegółowy program uroczystości wywieszony jest w gablocie.
 9. Siostrze Michalinie posługującej w zakrystii Starego Kościoła zmarła mama. Polećmy Ją Miłosierdziu Bożemu, „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...”
                                    Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót