Ogłoszenia parafialne

19 NIEDZIELA ZWYKŁA 13.08.2017

Data: 12 sierpień 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1468

 1. Poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika
  Wtorek - Uroczystość Wniebowzięcia NMP
  Czwartek – święto św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30.
  Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. Nieszpory niedzielne o godz. 18.30. Dzisiaj kolejne nabożeństwo i procesja fatimska po Mszy św. wieczornej. O godz. 19.45 Różaniec fatimski, następnie procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec.
  Dzisiejsza taca inwestycyjna przeznaczona jest na remont i konserwację kamiennego ogrodzenia wraz ze stacjami Drogi Krzyżowej wokół naszego kościoła oraz na remont zakrystii.
 3. W poniedziałek 14 sierpnia br. na Równi Krupowej pod namiotem odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Tatrzańskie Uwielbienie”. Będzie to czas wspólnego uwielbienia, słuchania świadectw, modlitwy wstawienniczej. Szczegóły na plakatach i na stronie diecezjalnej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doświadczyć prawdziwej miłości, objawiającej się w zbawczej mocy Jezusa uwalniającej od grzechu i cierpienia. Początek o godz. 10.00. O godz. 19.00 uroczysta Eucharystia. Organizatorem jest Szkoła Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej oraz Wspólnota Żywej Wiary z Zakopanego.
 4. We wtorek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, Msze św. w naszych kościołach i w kaplicy na Gubałówce w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy św. poświęcimy przyniesione zioła i kwiaty.
  W Ludźmierzu odpust ku czci Matki Bożej, Gaździny Podhala. Sumę odpustową o godz. 11.30 odprawi Ks. Abp Marek Jędraszewski. Plan uroczystości wywieszony jest w gablocie. Także we wtorek o godz. 20.00 zapraszamy na ostatni już koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. Wystąpią; Witold Zalewski – organy i Ludmiła Staroń – sopran. Wstęp wolny.
 5. We wtorek spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 18.30 Różaniec do siedmiu boleści, a potem Eucharystia. W środę wieczorem nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  W piątek Msza św. i Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 6. W sobotę 19 sierpnia wyrusza tradycyjna Pielgrzymka do Krzyża na Giewoncie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 9.00 w Kościele św. Krzyża przy ul. Zamoyskiego.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Władysława Skupnia z ul. Gładkie
Polećmy go Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót