Ogłoszenia parafialne

18 Niedziela Zwykła 06.VIII.2017

Data: 6 sierpień 2017, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1254

 1. Dzisiaj – święto Przemienienia Pańskiego
  Wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera
  Środa - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy
  Czwartek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika
  Piątek - wspomnienie św. Klary, dziewicy
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy donawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie Małżeństw.
  Dzisiaj z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu.
  O godz. 18.30 nabożeństwo do świętej Rodziny.
 3. We wtorek nabożeństwo do błogosławionego Ks. Piotra Dańkowskiego, w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek nabożeństwo i Msza św. wieczorna wotywna o Św. Janie Pawle II z możliwością ucałowania Jego relikwii.
 4. W sobotę 12 sierpnia po Mszy św. wieczornej odbędzie się koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem. Wystąpi; Brice Montagnoux – organy. Początek koncertu o godz. 20.00. Wstęp wolny.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek 11 sierpnia o godz. 18.00.
  W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na remont i konserwację kamiennego ogrodzenia wraz ze stacjami Drogi Krzyżowej wokół naszego kościoła.

 6. W poniedziałek 14 sierpnia br. na Równi Krupowej pod namiotem odbędzie się wydarzenie pod nazwą „Tatrzańskie Worship”. Będzie to czas wspólnego uwielbienia, słuchania świadectw, modlitwy wstawienniczej. Szczegóły na plakatach i na stronie diecezjalnej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą doświadczyć prawdziwej miłości, objawiającej się w zbawczej mocy Jezusa uwalniającej od grzechu icierpienia. Organizatorem jest Szkoła Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej oraz Wspólnota Żywej Wiary z Zakopanego.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
+ Czesławę Cieślak z os. Łukaszówki
+ Jerzego Banasia z os. Kasprusie
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót