Ogłoszenia parafialne

16 Niedziela Zwykła 23.VII.2017

Data: 23 lipiec 2017, Niedziela / Ilość wyświetleń: 1433

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Poniedziałek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy
  Wtorek – święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa
  Środa - wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
  Piątek – wspomnienie św. Charbella, prezbitera
  Sobota – wspomnienie św. Marty
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który jest kościołem Sanktuaryjnym Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 sprawowana jest Eucharystia z kazaniem. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie wczasowiczów i turystów.
  Nieszpory niedzielne o godz. 18.30.

 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej poświęcenie pojazdów mechanicznych z okazji wspomnienia św. Krzysztofa. W środę na Mszach św. będziemy modlić się w intencji babć i dziadków z okazji święta. Tradycyjnie w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 18.30.
 4. W tym tygodniu w ramach XVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Zakopanem w naszym Sanktuarium Najświętszej Rodziny odbędą się dwa koncerty. W środę 26 lipca wystąpią Bogdan Narloch – organy i Roman Gryń – trąbka; natomiast w sobotę 29 lipca wystąpią Jerzy Kukla – organy i Jacek Sribniak – klarnet. Początek koncertów o godz. 20.00 Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.
 5. Hospicjum Jezusa Miłosiernego zaprasza chorych i ich rodziny na Mszę św. do Starego Kościoła MB Częstochowskiej w czwartek – 27 lipca o godz. 17.00.
 6. Zaproszenie na obchody I rocznicy ŚDM w Krakowie.
W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1.+ Henryka Gibałę z ul. Łukaszówki
2.+ Czesławę Tylka z Gubałówki
3.+ Wojciecha Mróz z ul. Za Cieszynianką
Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót