Ogłoszenia parafialne

Xlll Niedziela Zwykła 2.07.2017

Data: 1 lipiec 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1377

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Poniedziałek – święto św. Tomasza, Apostoła
  Wtorek – święto Rocznica poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie
  Czwartek - wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy
  Sobota – wspomnienie Św. Jana z Dukli, prezbitera
 2. Serdecznie witamy w naszym kościele wszystkich gości, wczasowiczów, turystów i życzymy Wam dobrego wypoczynku oraz wzmocnienia sił duchowych i fizycznych. Zachęcamy do nawiedzenia naszego kościoła, który w dniu 18 stycznia 2016r. został ustanowiony Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Codziennie o godz. 15.00 jest sprawowana Eucharystia. Można także skorzystać z sakramentu pojednania podczas Mszy św. oraz w godz. 15.00-16.30 i 18.00-19.30.
  Dzisiaj po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw.
  Dzisiejszą niedzielę obchodzimy jako niedzielę Szkaplerza św. Michała Archanioła. Kazania głosi O. Robert z Miejsca Piastowego, serdecznie Go witamy.
 3. We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
 4. W tym tygodniu wypada 1-y piątek miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek.
 5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.30 będzie udzielany Sakrament Chrztu św. Katecheza przed chrztem dziecka będzie w piątek 7 lipca o godz. 18.00.
 6. Siostry Karmelitanki Bose z ul. Kościelnej zapraszają na nowennę przed uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Rozpoczęcie w piątek, 7 lipca, o godz. 18.00. W czasie nowenny, w dni powszednie w kaplicy Sióstr nie będzie Mszy św. o godz. 7.30.
 7. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona na remont i konserwację kamiennej Drogi Krzyżowej oraz ogrodzenia wokół naszego kościoła.
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót