Ogłoszenia parafialne

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 11.06.2017

Data: 10 czerwiec 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1897

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Poniedziałek – wspomnienie bł. Juliana Nowowiejskiego, bpa i Piotra Dańkowskiego, prezbitera, i Towarzyszy, męczenników
  Wtorek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  Środa – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  Czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała)
  Sobota – wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie Małżeństw, a za tydzień błogosławienie dzieci. W archidiecezji krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Taca przeznaczona jest na prace remontowe w naszym kościele.
 3. We wtorek zapraszamy na nabożeństwo Fatimskie. O godz. 19.00 Msza św., a następnie różaniec z rozważaniami i procesja światła wokół kościoła. Prosimy o przyniesienie świec odpowiednio zabezpieczonych przed kapaniem. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 4. W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Główna Msza św. koncelebrowana będzie sprawowana w kościele św. Krzyża o godz. 9.00, po której wyruszymy w procesji z Najświętszym Sakramentem ulicami Zamoyskiego i Krupówki do Sanktuarium Najświętszej Rodziny. Bardzo prosimy o udekorowanie domów emblematami religijnymi zwłaszcza na trasie procesji, jak również o zamknięcie na czas przejścia sklepów, barów i restauracji. Niech to będzie świadectwo naszej wiary i prośba o Boże błogosławieństwo. Msze św. w naszym Sanktuarium będą odprawiane o godz. 6.30; 8.00; 9.30; zaraz po zakończeniu procesji ok. 11.30; 12.30; 15.00; 17.00 i 19.00. W kaplicy na Gubałówce o godz. 11.30 i potem procesja. W ciągu oktawy procesje wokół naszego kościoła odbywać się będą wieczorem o godz. 18.30 rozpoczynając od czwartku.
  Spowiedź św. przed Bożym Ciałem będzie podczas codziennych dyżurów i w środę od 6.30-9.00 i od 15.00-19.30. Prosimy dzieci Pierwszo-komunijne oraz Rocznicowe o przyjście w strojach liturgicznych na Mszę św. i procesję. Próba sypania kwiatów dla dzieci będzie w środę o godz.18.00.
 5. W sobotę wyjazd na pielgrzymkę do Tuchowa o godz. 7.00 z przystanku na Al. 3-go Maja.
  Dziś przed kościołem odbywa się kiermasz i kwesta do puszek na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci ze świetlicy.
 6. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na wyjazd wakacyjny ze scholą „Stokrotki” do Jastarni w dniach 28 lipca-6 sierpnia br. Koszt całkowity 800 zł. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii. W przyszłą niedzielę po mszach św. o godz. 9.30; 11.00; 12.30 i 15.00 schola „Stokrotki” zaprasza na koncert i na kiermasz książek.
 7. Serdeczne podziękowania składam wszystkim, którzy odpowiedzieli na Apel i wzięli udział w ostatnich uroczystościach na Krzeptówkach i w kościele św. Krzyża. Szczególnie dziękuję władzom Miasta Zakopane, Starostwu Tatrzańskiemu, Naczelnikom wydziałów za organizację i przebieg uroczystości; księżom i siostrom za wszelką niezbędną i konieczną pracę; dyrektorom i nauczycielom szkół zakopiańskich za zrozumienie i pomoc; dzieciom i młodzieży za liczny udział i radość świadectwa; Związkowi Podhalan Oddział Zakopane, Pocztom Sztandarowym, służbom porządkowym Policji i Straży Miejskiej, przedstawicielom różnych organizacji i Towarzystw; służbie liturgicznej, harcerzom, chórom i muzykom Turliki, Klimki, Giewont; oraz wszystkim, którzy zechcieli się włączyć w przygotowanie, poprowadzenie i udział w obchodach 100 rocznicy objawień fatimskich i 20 rocznicy wizyty Św. Jana Pawła II w Zakopanem. Dzięki Wam uroczystości przebiegły spokojnie i godnie.
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót