Ogłoszenia parafialne

Niedziela Zesłania Ducha Świętego 04.06.2017

Data: 3 czerwiec 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1413

 1. Poniedziałek – święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła
  Czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  Sobota – wspomnienie bł. Bogumiła, biskupa
  Niedziela – uroczystość Najświętszej Trójcy
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe odprawiane codziennie o godz. 18.30. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie Rodzin, a za tydzień błogosławienie małżeństw. Dziś z racji pierwszej niedzieli miesiąca odprawimy Adorację Najświętszego Sakramentu.
 3. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30; 8.00; 9.30; 15.00 i 19.00. W Starym Kościele o godz. 8.00. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Duszpasterstwa Nauczycieli i Wychowawców.
  [LI]We wtorek nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła i możliwość przyjęcia szkaplerza po Mszy św. wieczornej. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W czwartek po wieczornej Mszy św. możliwość ucałowania relikwii św. Jana Pawła II. W piątek różaniec za Ojczyznę poprowadzony przez grupę Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” o godz. 17.45.
 4. W ramach obchodów 100 rocznicy Objawień Fatimskich i 20 rocznicy wizyty Świętego Jana Pawła II w Zakopanem zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 do Miejskiej Galerii Sztuki na wspomnienia gości pt. „Wizyta Jana Pawła II w Zakopanem” połączone z promocją książki „Na Was zawsze można liczyć”. W poniedziałek 5 czerwca Msza św. pod przewodnictwem Ks. Abpa Wacława Depo i promocja albumu „Miałem tam dom” w kaplicy sióstr Urszulanek na Jaszczurówce. We wtorek 6 czerwca wystawa organizowana przez PKL w górnej stacji kolei na Kasprowym Wierchu (wyjazd w tym dniu darmowy) pt „Śladami Jana Pawła II”, a wieczorem o godz. 18.00 Msza św. z Aktem poświęcenia kościoła w Polsce i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi z udziałem Episkopatu Polski na Krzeptówkach i o 20.00 koncert w parku fatimskim „Totus Tuus – Całym Twój”. W środę 7 czerwca o godz. 8.00 w Kościele św. Krzyża będzie Msza św. z okazji 20-lecia wizyty Jana Pawła II z udziałem Episkopatu Polski pod przewodnictwem Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, z homilią Ks. Kard. Stanisława Dziwisza i po Mszy św. o godz. 9.30 będzie Koncert Ewangelizacyjny dla dzieci i młodzieży Zespołu Trzecia Godzina Dnia. Natomiast wieczorem w naszym Sanktuarium o godz. 19.30 odbędzie się koncert Chóru Męskiego i Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu Notre Dame z Indiana w USA (wystąpi 90 osób). Do wzięcia w tych uroczystościach wraz z władzami naszego Miasta Zakopane wszystkich serdecznie zapraszamy.
 5. Informujemy iż w środę 7 czerwca ze względu na planowane uroczystości w naszym Sanktuarium Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 15.00 i 19.00. Natomiast intencje z godz. 7 i 8 zostaną odprawione w tym dniu o godz. 6.30, a z godz. 8.30 będzie przeniesiona na godz. 15.00.
  17 czerwca br. organizowana jest z naszej parafii Pielgrzymka do Tuchowa. Zapisy w zakrystii.
  11 czerwca br, przed kościołem odbędzie się kiermasz zorganizowany przez dzieci i wolontariuszy z naszej świetlicy parafialnej, aby wesprzeć ich finansowo w wyjeździe wakacyjnym.
  Burmistrz Miasta Zakopane i Spółka „Tesko” informują, iż 10 czerwca br. odbędzie się zbiórka odpadów komunalnych wielkogabarytowych i niebezpiecznych. Szczegółowe informacje zamieszcone są w gablocie.
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót