Ogłoszenia parafialne

Niedziela Wniebowstąpienia Pańskiego

Data: 27 maj 2017, Sobota / Ilość wyświetleń: 1381

 1. Kalendarz liturgiczny:
  Poniedziałek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy
  Środa – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  Czwartek – wspomnienie św. Justyna, męczennika
  Sobota – wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe odprawiane codziennie o godz. 18.30, a od czwartku na nabożeństwa czerwcowe. Dziś po Mszy. św. o godz. 15.00 błogosławienie małżeństw i rodzin oczekujących potomstwa i modlących się o potomstwo, a za tydzień błogosławienie Rodzin. Także dzisiaj o godz. 16.00 zapraszamy do sali teatralnej na spektakl w wykonaniu młodzieży z grupy Młodego Misjonarza pt. „Matka Boża i dzieci z Fatimy”.

 3. W tym tygodniu wypada 1-y piątek i 1-a sobota miesiąca. Spowiedź św. w czwartek i w piątek od godz. 15.00. W piątek dodatkowa Msza św. o godz. 17.00. W sobotę zmianka tajemnic Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 15.00. Do chorych z posługą kapłańską pójdziemy w piątek i w sobotę.

 4. W sobotę wyrusza XX Piesza Pielgrzymka „Sursum Corda 2017” z Zakopanego do Sanktuarium Maryjnego w Ludźmierzu pod hasłem „Wy jesteście moją nadzieją...” Rozpoczęcie o godz. 7.00 w Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. O godz. 18.00 Msza św. koncelebrowana na zakończenie pielgrzymki w Sanktuarium MB Królowej Podhala w Ludźmierzu. Zgłoszenia i zapisy w zakrystii lub podczas pielgrzymki; opłata 5zł od uczestnika na ubezpieczenie i znaczek identyfikacyjny.

 5. Zapraszamy parafian, mieszkańców Zakopanego oraz przebywających gości do wzięcia udziału w uroczystościach 100-lecia Objawień Fatimskich i 20-lecia wizyty Świętego Jana Pawła II w Zakopanem. I tak 2 czerwca br. otwarcie wystawy Marka Szali „Duch i Materia” w Miejskiej Galerii Sztuki ul. Krupówki 41; 2-3 czerwca „W drodze nie ustawaj”przegląd filmów o Janie Pawle w sali kina Sokół ul.Orkana.W niedzielę 4 czerwca o godz. 10.00 Msza św. w Starym Kościółku MB Częstochowskiej w oprawie góralskiej i potem konferencja w kinie Giewont nt. „Wiara górali podhalańskich oraz Św. Jan Paweł II, Fatima i Podhale". Natomiast o godz. 17.00 w Miejskiej Galerii Sztuki „Wizyta Jana Pawła II we wspomnieniach ówczesnych organizatorów” połączona z promocją książki „Na Was zawsze można liczyć”. 6 czerwca o godz. 18.00 Msza św. z Aktem poświęcenia kościoła w Polsce i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi z udziałem Episkopatu Polski na Krzeptówkach. Natomiast 7 czerwca o godz. 8.00 w Kościele św. Krzyża będzie Msza św. z okazji 20-lecia wizyty Jana Pawła II z udziałem Episkopatu Polski pod przewodnictwem Ks. Abpa Marka Jędraszewskiego, z homilią Ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Do wzięcia w tych uroczystościach wraz z władzami naszego Miasta Zakopane już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.

 6. Informujemy iż w środę 7 czerwca ze względu na planowane uroczystości w naszym Sanktuarium Msze św. będą odprawiane o godz. 6.30, 15.00 i 19.00. Natomiast intencje z godz. 7 i 8 zostaną odprawione w tym dniu o godz. 6.30, a z godz. 8.30 będzie przeniesiona na godz. 15.00.
  17 czerwca br. organizowana jest z naszej parafii Pielgrzymka do Tuchowa. Zapisy w zakrystii.

W minionym tygodniu Bóg odwołał z naszej wspólnoty:
1. + Marię Stanek z Gubałówki
Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”
Ks. Bogusław Filipiak, proboszcz i kustosz

powrót